Hallitus

Merja Nikula, puheenjohtaja
2017-2018
Merjan Kukka ja hautaustoimisto Oy
Kalajoentie 3
85100 Kalajoki
p. 0443332265
p. 08-460866
merjan.kukka@kotinet.com

Varsinaiset jäsenet

Tuula Lokka, varapuheenjohtaja
2017-2018
94400 Keminmaa
p. 0405086224
tuula.lokka@pp.inet.fi

Ulla-Maija Turunen, sihteeri, tiedottaja
2017-2018
90550 Oulu
p. 0400523108
ullamaija.turunen@gmail.com

Marja Peltola-Oikarainen, rahastonhoitaja
2017-2018
Ivalon TaimiTupa ky
Ruskatie 1
99800 Ivalo
p. 0408348269
myynti@taimitupa.fi

Jaana Kaakinen
2017-2018
Sarkkirannantie 52
90460 Oulunsalo
p.0400323503
kaakinen.jaana68@gmail.com

Johanna Åhman
2017-2018
Linja-Kukka Oy
Asemakatu 13
94100 Kemi
p. 0504134386
linja.kukka@pp.inet.fi

Merja Korkeakangas
2017-2018
Kukkasidontapalvelu Willi Pioni
Järvikyläntie 547
85500 Nivala
p. 0505313634
willipioni@gmail.com

Varajäsenet

Hilkka Nättinen-Loponen
2017-2018
Kukkakauppa Villiruusu
Ruukinkuja 2
92400 Ruukki
p. 0440895450
kukkakauppa@villiruusu.fi

Minna Heikkilä-Tuovila
2017-2018
Hautarannantie 24
93999 Kuusamo
p. 0400305055
minna.h-@luukku.com

Suomen Kukkakauppiasliitto ry