Jäsenet

Piiriissä on 53 jäsentä, joista 40 yritysjäsentä ja 13 henkilöjäsentä . Yritys- ja yrityskannattajajäsenet yhteystietoineen julkaistaan tällä jäsensivulla sekä ne henkilö- ja henkilökannattajajäsenet, jotka ovat antaneet siihen luvan. ( Jäsentarkistu 31.05.2017 )

Yritysjäsenet

Anun Lahja- ja Kukkatupa Ky
Anu Pitkänen
Huoltotie 5
71200 Tuusniemi
(017)661610
044 5565003
posti@kukkatupa.fi
www.kukkatupa.fi
Y-tunnus 1954152-8

Artteli Shop Oy
77700 Rautalampi
Kuopiontie 28
0400355440
kukat@arttelishop.fi
Y-tunnus 2055178-2

Bovellan Ky
74100 Iisalmi
(017) 826 633
bovellan@bovellan.fi
www.bovellan.fi
Y-tunnus 0920917-7
Pohjolankatu 7
Kukka- ja Hautauspalvelu

Greencorner
Max Vuorinen
Maaherrankatu 28
50100 Mikkeli
050 3265737
040 774904
green.corner@outlook.com
Y-tunnus 26769-5

Gunnarin Kukka ja Hautaus
Maija Streng
Kauppatie 8
58500 Punkaharju
(015) 441 464
040 7347087
gunnarinkukkajahautaus@suursaimaa.com
Y-tunnus 1195916-1

Heikkisen Kukkatarha
Ari ja Irja Heikkinen
Jokipellontie 96
70870 Hiltulanlahti
044 367 1790
myynti@kukkatarha.fi
www.kukkatarha.fi
Y-tunnus 1033142-8

Joensuun Kukkastudio Oy
Joensuun Kukkatalo Oy
Kyyrönsuontie 27 A 2
80100 Joensuu
044 3751089
aaro.romppanen@joensuunkukkatalo.fi
www.joensuunkukkatalo.fi
Y-tunnus 2631372-6

Kukkapalvelu ja Hautaustoimisto Kauhanen Oy
Anne Kauhanen
Torikatu 4
74700 Kiuruvesi
(017) 753 400
kukkapalvelu@kauhanen.inet.fi
Y-tunnus 0346892-8

Kukkapalvelu Lumous
Assi Turunen
Varislahdentie 24
83660 Varislahti
040 5463576
kukkapalvelu.lumous@gmail.com
Y-tunnus 1707228-9

Kerimäen Kukka-ja Hautauspalvelu
Matti Malinen Ky
Puruvedentie 57
58200 Kerimäki
(015) 541 168
Y-tunnus 0451568-5

Keskus-Kukka ja Hautauspalvelu
Käsnänen Ky
T.Käsnänen, S. Ruotsalainen
Toritie 10
71800 Siilinjärvi
(017) 462 4260
keskuskukka.sjarvi@dnainternet.net
www.keskuskukka.fi
Y-tunnus 0399362-6

Kiteen Kukka- ja Hautauspalvelu
Kaisu Kiiskinen
Kiteentie 4
82500 Kitee
0500 907792
puhoksenpuutarha@gmail.com
www.puhoksenpuutarha.fi
Y-tunnus 1278308-1

Kukka- ja Hautauspalvelu Kuittinen Ky
Jyrki Kuittinen
Kaivotie 1
73600 Kaavi
0400387926
info@kuittinen.fi
www.kuittinen.fi
Y-tunnus 2610522-2

Kukka-Emilia Ky
Satu Heikkinen
Kainuuntie 88
88900 Kuhmo
(08) 6580127
0400 945 919
Y-tunnus 1966932-9
heikkinen.satu@suomi24.fi
www.kukkaemilia.fi

Kukka-Lunaria Oy
S. Hankaniemi, T. Huikari
Kuninkaankatu 22
70100 Kuopio
(017) 281 1661
040 575 1811 050 583 5421
posti@kukkalunaria.fi
www.kukkalunaria.fi
Y-tunnus 1619404-9

Kukkakauppa Ahkeraliisa/ JOJ Lämsä Oy
Marja Lämsä
Kainuuntie 19
88600 Sotkamo
08 6662223
045 6327044
kukkakauppa.ahkeraliisa@gmail.com

Kukkakauppa Astrantia Oy
Anne Koistinen
Suvantokatu 2
80100 Joensuu
0400 617111
kukkakauppa@astrantia.fi
www.kukkakauppa-astrantia.fi
Y-tunnus 24963506

Kukkakauppa Floretta Oy
Auli Rantanen/Taru Lindroos
Kauppakatu 63
70110 Kuopio
(017)2811655
044 3356277
kukkapaja@floretta.fi
www.floretta.fi
Y-tunnus 1985093-7

Kukkakauppa Freesia Ay
Meiju Kinnunen, Seija Yläjärvi
Eteläntie 4
74130 Iisalmi
040 843 3170
kukkafreesia@hotmail.com
Y-tunnus 2490537-3

Kukkakauppa Cosmos
Sirkka Tuomainen
Kauppakatu 9
70100 Kuopio
050 542 2800
kukkakauppa@atcosmos.fi
www.atcosmos.fi
Y-tunnus 2395333-0

Kukkakauppa ja Hautauspalvelu
Mikko Kinnunen Ky
Asematie 15
73100 Lapinlahti
(017) 310 05
040 582 3005
www.hautauspalvelukinnunen.fi
Y-tunnus 0523663-7

Kukkakauppa ja Hautauspalvelu
Peräkylä Oy
Timo ja Raija Peräkylä
Kauppakatu 37
78200 Varkaus
(017) 552 3305
Y-tynnus 0951563-3

Kukkakauppa ja Hautauspalvelu
Laulumaa
KivirinneCantio Oy
Anne Härkönen
Asematie 9
74700 Kiuruvesi
(017) 752 466
kukkakauppa.laulumaa@elisanet.fi
www.kukkakauppalaulumaa.fi
Y-tunnus 243404-0

Kukkakauppa Silmu Ky
Tarja Korhonen
Kauppakatu 13
89600 Suomussalmi
(08) 712 116
040 546 7997
tarja.korhonen@mbnet.fi
Y-tunnus 2255596-3

Kukkakauppa Teija Kekkonen Oy
Teija Kekkonen
Maaherrankatu 30
50100 Mikkeli
(015) 211 399
050 367 5657
Y-tunnus 2050851-4

Kukkakeskus
Tyyliniekat Ky
Sirpa Kitusuo
Pohjolankatu 27
87100 Kajaani
(08) 622 574
kukkakeskus@kajaani.net
Y-tunnus 0983012-3

Leinikki Oy
Kukka- ja Viherpalvelu
Heini Ikonen
Kauppakatu 33
80100 Joensuu
050 4952326
info@leinikki.fi
www.leinikki.fi
Y-tunnus 2746639-6

KYS
Kukkakauppa Kaunis Veera
PL 1777
70211 Kuopio
(017) 173 744
kaunisveera@kuh.fi

Leppävirran Kukka ja Hautauspalvelu
S. Kinnunen Ky
Sirpa Kinnunen
Savonkatu 33
Y-tunnus 0589829-4
sirpa.kinnunen@kukka-hautauspalvelu.inet.fi
79100 Leppävirta
(017) 554 1049

Puistokukka Katri Rantalainen ky
Mikonkatu 8
50100 Mikkeli
0500 764033
(015) 212685
Y-tunnus 2286266-4
puistokukka@gmail.com

Pyörön Kukka ja Lahja
Lea Koivisto
Pyrönkaari 8
70820 Kuopio
(017)3633705
0407222106
koivisto.lea@dnainternet.net
Y-tunnus 1192253-7

Päivärannan Ruusu ja Hautauspalvelu
Saari Ky
Juha Saari
Olavinkatu 35
57130 Savonlinna
(015) 515 116
044 051 5116
044 051 5160
kukkakauppa@paivarannanruusu.fi
paivarannanruusu@paivarannanruusu.fi
www.paivarannanruusu.fi
Y-tunnus 0251958-6

Pääsky Kukka- ja Hautauspalvelu
Minna Kopperoinen
Kauppakatu 29
87100 Kajaani
0103221900
044 3834633
minnakop@hotmail.com
www.paasky.com
Y-tunnus 2484992-2

Saijan Kukkakontti Oy
Saija Karjalainen
Naavatie 7 J
87500 Kajaani
0400 954813
saija.karjalainen@hotmail.com
Y-tunnus 2728334-6

Savitaipaleen Kukka ja Hautaus Ay
Hilkka ja Minna Haimila
Peltoinlahdentie
54800 Savitaipale
(05) 416 000
minna.haimila@savitaipaleenkukkajahautaus.fi
Y-tunnus 0812778-6

Savon Hautaustoimisto ja KukkaKauppa AY / SavonKukka
Päivi Ukkonen
Raatihuoneenkatu 12
50100 Mikkeli
015211905 tai 015361905
0400512827
savonk.hautaus@gmail.com
Y-tunnus 2429030-5

Siilinjärven Kukka-ja Hautauspalvelu
Eija Markkanen
Viertotie 7
71800 Siilinjärvi
(017) 462 1 253
hautaus.eijamarkkanen@gmail.com
Y-tunnus 0559664-0

Sortavalan Kukkakauppa
Sari Pehkonen
Tulliportinkatu 19
57100 Savonlinna
(015) 532 606
Y-tunnus 1468298-9

Suonenjoen Hautaustoimisto ja Kukkakauppa
Marjatta Vepsäläinen
Rautalammintie 16
77600 Suonenjoki
(017) 510 061
Y-tunnus 1173308-2

Vesannon kukka- ja hautauspalvelu
Sari Liimatainen
Keskustie 15
72300 Vesanto
(017) 663 300
0400 868 506
sari.liimatainen@hotmail.com
Y-tunnus 2215101-0

Väisäsen Kukkakauppa ja Hautaustoimisto Ky
Lea Nenonen
Savontie 12
76100 Pieksämäki
(015) 481 668
Y-tunnus 0809169-9

Henkilöjasenet

Niina Heikkinen
Pihkatie 7
70870 Hiltulanlahti
050 3370 653
niina.heikkinen76@hotmail.com

Häkkinen Tuula
Suorannantie 12 A 5
76150 Pieksämäki
044 9135006
lumikuningatar@outlook.com

Kaasalainen Mari
Taimelantie n2
77700 Rautalampi
mariannu71@gmail.com

Kuivalainen Sureeporn
Jaakkimankatu 15 A
80200 Joensuu
044 5775062
som_janne@hotmail.com

Anne Markkanen
Koivikontie 26
72300 Vesanto
0442891866
anna_markkanen@hotmail.com

Miettinen Mari
Kyntömäki 40
70800 Kuopio
050 3270255
miettinensm@netti.fi

Niskanen Ulla
Tuulihaukantie 26
74610 Honkaranta
044 7344280
ulla.niskanen@meili.fi

Mononen Satu
Oppipojantie 5
71800 Siilinjärvi
044 2379606
satu.mononen@jippii.fi

Paasonen Kati
Elontie 3 C 5
50600 Mikkeli
050 5967785
kati.paasonen@gmail.com

Tapanila Petra
Kirjosiipi 14
70900 Toivala
044 5012397
petra.tapanila@gmail.com

Tirkkonen Armi
Lohkaretie 11 C 15
70700 Kuopio
050 3419079

Henkilökannattajajäsenet

Sari Johanna Ollikainen
Marjomäentie 2
71840 Kuuslahti
050 3622125
ollikainensa@gmail.com

Suomen Kukkakauppiasliitto ry