Hallitus – ry

Minna Penttala, puheenjohtaja
2016-2018 (Helsingin piiri)
PENTTALA FLORAL DESIGN
040 549 7874
minna.penttala@suomenkukkakauppiasliitto.fi
www.penttalafloral.fi

Varsinaiset jäsenet

Taina Hinskala, varapuheenjohtaja (vastuualue Keski-Suomen piiri)
2017-2019 (Keski-Suomen piiri)
Kuhmoisten Kukkakauppa ja Hautauspalvelu
Tmi Taina Hinskala
Toritie 49
17800 Kuhmoinen
040 7406374
taina.hinskala@suomenkukkakauppiasliitto.fi
www.tainahinskala.com

Johanna Ahokas (vastuualue Varsinais-Suomen piiri)
2016-2018 (Varsinais-Suomen piiri)
KukkaMylly/Heinonen Group Oy
Itäpuisto 12
28100 Pori
(02) 633 6707
050 3637785
johanna.ahokas@suomenkukkakauppiasliitto.fi
info@rantasenhautaustoimisto.fi

Marianne Holappa (vastuualue Hämeen piiri)
2016-2018 (Hämeen piiri)
Puistokadun Kukkatupa
marianne.holappa@suomenkukkakauppiasliitto.fi

Tuula Lokka (vastuualue Pohjois-Suomen piiri)
2017-2019 (Pohjois-Suomen piiri)

Säde Alanen (vastuualue Savo-Karjalan piiri)
2016-2018 (Etelä-Pohjanmaan piiri)
sade.alanen@suomenkukkakauppiasliitto.fi

Tiina Pakkanen (vastuualue Kaakkois-Suomen piiri)
2017-2019 (Kaakkois-Suomen piiri)
tiina.pakkanen@suomenkukkakauppiasliitto.fi

Lea Tuomimäki (vastuualue Etelä-Pohjanmaan piiri)
2017-2019 (Etelä-Pohjanmaan piiri)
Koskenalantie 5
60220 Seinäjoki
(06) 414 3686
kukka-lea@netikka.fi

Varajäsenet

Annemari Kuvaja (vastuualue Helsingin piiri)
2017-2018 (Hämeen piiri)
Kaisan Kukka
Kirkkorinne 4
13100 Hämeenlinna
03 675 6667
annemari.kuvaja@suomenkukkakauppiasliitto.fi

Minna Tolvanen (vastuualue Kaakkois-Suomen piiri)
2017-2018 (Kaakkois-Suomen piiri)
Tolvanen Oy Hautaustoimisto ja Kukka
Kauppakatu 53
53100 Lappeenranta
(05) 453 0568
minna.tolvanen@suomenkukkakauppiasliitto.fi

Suomen Kukkakauppiasliitto ry