Jäsenet

Piiriissä on 52 jäsentä, joista 36 yritysjäsentä, 14 henkilöjäsentä ja 2 yrityskannattajajäsentä .Yritys- ja yrityskannattajajäsenet yhteystietoineen julkaistaan tällä jäsensivulla sekä ne henkilö- ja henkilökannattajajäsenet, jotka ovat antaneet siihen luvan.
Jäsentarkistus 31.05.2018.

Yritysjäsenet

Ainanlinnan Kukka ja Hautauspalvelu Oy/
Tampereen Hautaustoimisto
Sirpa Meriläinen
Näsilinnankatu 24
33210 TAMPERE
(03) 214 6230
ainanlinnan.kukka@kolumbus.fi
www.hautaustoimisto.net
Y-tunnus 2719742-1

Anttinen Elise Tmi
Hunajakoto
Hunajatie 6
31600 JOKIOINEN
040 8404647
elise.anttinen@surffi.net
Y-tunnus 1902373-9

Floral View Oy/ Kukkakauppa Hortensia
Maija Natunen
Hämeenkatu 3
11100 Riihimäki
045 1232636
maija@floralview.fi
www.hortensia.fi
Y-tunnus 2403171-7

Hauhon Kukkapalvelu
Tiia Salmi
Hauhontie 17
14700 Hauho
050 3043552

Hautausmaan Kukka
Kaisa Mäkinen
Valkamankatu 2
37100 Nokia
0503525276
kaisa@hautausmaankukka.fi
www.hautausmaankukka.fi
Y-tunnus 2601081-3

 

Hautaustoimisto ja Kukkakauppa Lund
Timo Virtanen
Keskustie 32
35300 Orivesi
(03) 3352383
0400 631100
info@kukkasi.fi
www.orivedenhautaustoimisto.fi
Y-tunnus 0772374-6

Helkavuoren Kukka
Pirjo Pekkanen
Sääksmäentie 9
37630 Valkeakoski
(03) 5840336
info@helkavuorenkukka.fi
Y-tunnus 1810992-8

HML Kaisan Kukka Oy
Annemari Kuvaja
Kirkkorinne 4
13100 Hämeenlinna
(03) 675 6667
(03) 675 6668 fax
www.kaisankukka.fi
Y-tunnus 0913425-9

Huhtalan Kukkakauppa
Kati Lahtinen
Valtatie 18
37800 Akaa
(03) 5422 336
huhtalan.kukkakauppa@elisanet.fi
Y-tunnus 1496421-4

(Katin)Kukkanen
Kati Kiviranta
Satakunnankatu 59
33230 Tampere
0400 408426
kati@kukkakauppakukkanen.fi
www.kukkakauppakukkanen.fi
Y-tunnus 2500387-3

Kesälaitumen Kukka Ay
Hilkka Välläri
Kauppakuja 1 A 1
31900 Punkalaidun
(02) 767 4763
0405824377
kukk@kesalaitumenkukka.fi
www.kesalaitumenkukka.fi
Y-tunnus 1971815-1

 

Kukkahuone Rönsy
Riikka Valkeamäki
Pyhätie 13
37500 Lempäälä
0400 618304
riikka@ronsy.fi
Y-tunnus 2836466-6

Kukkaikkuna
Tanja Patala
Tuomiokirkonkatu 26
33100 Tampere
(03)3463503
0505829762
kukkaikkuna@luukku.com
www.kukkaikkuna.fi
Y-tunnus 1450010-2

Kukka ja Hautauspalvelu L. Laakso Ky
Hanna Hevonoja
Keskuskatu 42
37830 Akaa
0400 352035
hanna.hevonoja@gmail.com
Y-tunnus 0570231-9

Kukka- ja sisustustavarakauppa Ohrantähkä
Tiina Kaskinen
Pyhäjärventie 1
27800 Säkylä
(02) 8654464
050 5691708

Kukkakauppa Kultamuratti Ky
Tiina Lepola
Tampereentie 10
37500 Lempäälä
(03) 375 0103
050 5758088
kultamuratti@kultamuratti.fi
www.kultamuratti.fi
Y-tunnus 1726994-6

Kukkakauppa Opuntia
Jussi ja Elina Koski
Hämeenpuisto 31
33200 Tampere
0406636037
05061051
opuntia@kukkakauppaopuntia.fi
Y-tunnus 2610034-1

Kukka Kerttuli
Tiina Satuvuori
Hallituskatu 13
33200 Tampere
03 2122301
www.kerttuli.fi
tiina.satuvuori@gmail.com
Y-tunnus 2076199-0

Kukkakulma Larpi Ay
Irma ja Markku Larpi
Kirkkoahteentie 4
31300 TAMMELA
(03) 436 0081
Y-tunnus 0857726-9
irma.larpi@gmail.com

Kukkapalvelu Reijo Mäkelä Ky
Nokian Hautaustoimisto ja Kukkapalvelu Reijo Mäkelä Ky
Reijo Mäkelä
Korkeemäenkatu 5
37100 NOKIA
(03) 341 2249
(03) 341 2649 fax
nkukkam@koti.tpo.fi
www.hautaustoimisto.net
Y-tunnus 0364046-8

Kukka-Riitta
Riitta Lahtinen
Varpustie 1
34800 Virrat
0407472590
riitta@kukkariitta.fi
www.kukkariitta.fi
Y-tunnus 2566811-1

Kukkasitomo Hyvä Haltija
Auli Edelman
Haltiankatu 7
33710 TAMPERE
0400853889
hyva.haltija@kolumbus.fi
www.hyva-haltija.fi
Y-tunnus 14951851

Kukkatalo ja hautaustoimisto Petri Kouhia Ky
Anita ja Petri Kouhia
Koljalantie 1b
14200 TURENKI
(03) 677 1011
0400 484566 (Petri Kouhia)
www.kukkatalokouhia.fi
Y-tunnus 0888991-6

KukkaVarpukka
Varpu Suontaka-Lahtinen
Vanha Tampereentie 14-16
39500 IKAALINEN
(03) 458 6216
varpukka@kukkavarpukka.fi
www.kukkavarpukka.fi
Y-tunnus 0768843-4

Lamminpään Puutarha Oy
Sari-Anne Salminen
Rauhantie 20
33420 TAMPERE
(03) 344 3875
(03) 344 3875 fax
040 5654940
lamminpaan.puutarha@co.inet.fi
www.lamminpaanpuutarha.fi
Y-tunnus 2145162-8

Länkipohjan Kukkakauppa
Raija Pohjanheimo
Länkipohjantie 20
35400 Länkipohja
(03) 533 1184
0400 515542
lankipohjankukkakauppa@pp1.inet.fi
Y-tunnus 1135937-7

Mäkelän Kukka Oy
Katriina Mäkelä-Koski
Tampereentie 2
37500 Lempäälä
(03) 3750922
(03) 3750427 fax
Y-tunnus 0644842-0

Nina Flora
Jaana Jyrinki
Tammelan puistokatu 34
33100 TAMPERE
(03) 212 1344
050 5216263
ninaflora@kolumbus.fi
www.kukkakauppaninaflora.fi
Y-tunnus 1073762-0

Onkkaalan Kukkahuone
Ninni Hyvärinen
Onkkaalantie 66 A 2
36600 Pälkäne
040 8449587
Y-tunnus 2432748-9

Parkanon Kukka ja Hautaustoimisto
Tiina Yli-Lankoski
Keskuskatu 8
39700 Parkano
040 7519280
parkanonkukka@gmail.com
www.parkanonkukka.com
Y-tunnus 2132532-2

Parolantien Kukkapalvelu Oy
Parolantien 1
13130 Hämeenlinna
040 5423433
Y-tunnus 2324468-1

Puistokadun Kukkatupa Oy

Marianne Holappa
Puistokatu 21
38200 Sastamala
0400 411465
kukkatupa@gmail.com
www.puistokadunkukkatupa.fi

Satakukka
Eeva-Liisa Ojala
Puistokatu 7
38200 VAMMALA
(03) 511 2401
(03) 514 3524
eevaliisa.ojala@gmail.com
Y-tunnus 1325792-1

Sweet Things
Anu Kärjä
Varpukuja 4 B
39160 Julkujärvi
044 5060400
040 7256477
Y-tunnus 2607523-8
Tammelan Kukka Ky
Heli Syrjälä
Kalevan puistotie 15
33500 Tampere
050 5613224
tammelankukka@gmail.com
Y-tunnus 2536882-1

Terälehti Oy
Terje Parkkila
Kartanonkatu 12
30100 Forssa
(03) 4225375
040 5213409
terjenkukka@hotmail.com
www.terjenkukka.net
Y-tunnus 1959141-0

Turengin kukka, Hautaus- ja Pitopalvelu
Tuula Virtanen c/o Paula Forss
Keskuskuja 2
14200 Turenki
(03) 688 2210
(03) 688 2897 fax
Y-tunnus 1123440-0

ViipurintienKukka Oy
Mika Vuori
Viipurintie 27
13210 Hämeenlinna
(03)6171117
0400 431788
posti@viipurintienkukka.fi
www.viipurintienkukka.fi
Y-tunnus 0896883

 

Henkilöjäsenet

Gummerus Katri
Kuninkaankatu 5 H 206
33210 Tampere
0400 8500 33
katrigummerus@gmail.com
katri.gummerus@suomenkukkakauppiasliitto.fi

Haapatalo Heli
Rahkolankuja 20 A 1
39500 Ikaalinen
helihaapatalo@hotmail.com

 

Laaksonen Jaana
Kantokyläntie 81
36600 Pälkäne
040 8480430
jaanalaaksonen@hotmail.com

Lehti Päivi
Paroistenraitti 3 B 10
13600 Hämeenlinna
041 506 7778
welehtipa@suomi24.fi

Nurminen Katja
Mustilantie 268
14700 Hauho
045 3280997
katja.nurminen73@gmail.com

Perttola Jenni
Jankanraitti 12 B 19
33560 Tampere
040 1663656
jenni.perttola@hotmail.com

Roivas Paula
Päistärpänpolku 1-9 C 14
11120 Riihimäki
0400 709471
paula.roivas@hotmail.com

Sauren Maija
Lehtorannantie 14
37630 Valkeakoski
0405119552
maijasauren@hotmail.com

Niina Sillanpää
Sulkuejärventie 9
39820 Kihniö
050374021
niina.sillanpää@live.com

 

Vinha Heli
Sorkantie 3
32740 Sastamala
0405157792
heli.vinha@kopteri.net

Yrityskannattajajäsenet

Ahlmanin koulun Säätiö/Ahlmanin ammattiopisto
Eija Hutko
Hallilantie 24
33820 Tampere
(03) 339 92500
(03) 339 92510 fax
043 8242780
eija.hutko@ahlman.fi
www.ahlman.fi

SHT-Tukku Oy
Tukuntie 4
31900 PUNKALAIDUN
(02) 763 6700
(02) 767 4036 fax
sht@sht-tukku.fi
www.sht-tukku.fi

Suomen Kukkakauppiasliitto ry