Jäsenet

Piiriissä on 36 jäsentä, joista 26 yritysjäsentä, 9 henkilöjäsentä ja 1 yrityskannattajajäsen (jäsentarkistus 31.05.2018). Yritys- ja yrityskannattajajäsenet yhteystietoineen julkaistaan tällä jäsensivulla sekä ne henkilö- ja henkilökannattajajäsenet, jotka ovat antaneet siihen luvan.

Yritysjäsenet

Elämänlanka Oy
Maria Partanen
Talonpojantie 8 B 16
93400 Taivalkoski
044 9711539
maekki_@hotmail.com

Hiitolan Kukkatalo ja Hautaustoimisto Ay
Timo Hiitola
Vieskankatu 4
84100 Ylivieska
(08) 420777
044 5420777
kukkatalo@hiitolankukkatalo.fi
www.hiitolankukkatalo.fi
Y-tunnus 1587960-1

Iin Kukkakauppa
Arvo Kova Oy
Maarit Kova
Haminantie 1
91100 Ii
(08) 8176100
iinkukkakauppa@arvokovaoy.fi
www.arvokova.fi
Y-tunnus 0471255-8

Ivalon TaimiTupa Ky
Marja Peltola-Oikarainen
Ruskatie 1
99800 IVALO
040 834 8269
myynti@taimitupa.fi
www.taimitupa.fi
Y-tunnus 2039140-8

Kaijan Kukka Oy
Mimmi Turunen
PL 55
Ivalontie 9
99801 IVALO
(016) 661 100
040 507 1710
mimmi@kaijankukka.com
www.kaijankukka.com
Y-tunnus 2005159-3

Kalajoen Kukkatalo ja Hautaustoimisto Oy
Reino Hiitola
Kalajoentie 15
85100 KALAJOKI
(08) 460 222
044 046 0222
kalajoen.kukkatalo@kotinet.com
Y-tunnus 0707800-3

Korhosen Hautaustoimisto ja Kukkatalo Oy
Kirkkokatu 25
92100 RAAHE
(08) 222 943
www.korhosenkukkatalo.com
kukka@korhosenkukkatalo.com
Y-tunnus 0972353-9

Kukka-Aitta
Rovaniemen Hautaustoimisto ja Juhlapalvelu
Elli Malinen Oy
Korkalonkatu 2
96100 Rovaniemi
040 7217920
elli.malinen@gmail.com
www.kukka-aitta.com
Y-tunnus 0283254-8

KukkaMarleenaOy
Hanna Höyhtyä
Ollintie 12
86800 Pyhäsalmi
050 3509663
hanna.hoyhtya@gmail.com

Kukka- ja Hautauspalvelu Vestola Ky
Veli Vestola
Kauppatie 17
95700 PELLO
(016) 513 031
Y-tunnus 0506182-2

Kukkakauppa – Hautaustoimisto
Lapinvuokko Ky
Teija Goman
Jokijalantie 22
95900 KOLARI
(016) 561 094
Y-tunnus 0747347-6

Kukkakauppa Kanerva Ky
Sari Kuosmanen
Hallituskatu 22
90100 OULU
(08) 311 3120
sari.kuosmanen@kukkakauppakanerva.fi
www.kukkakauppakanerva.fi
Y-tunnus 1633501-6

Kukkakauppa Olivia Oy
A.Lääkkölä,K.Väisänen
Kemintie 25
95420 TORNIO
(016) 445 830
kukkakauppaoliviaoy@pp.inet.fi
www.kukkakauppaolivia.fi
Y-tunnus 1979492-0

Kukkakauppa Ruusunmarja
Annamaria Kuivila-Maho
Jäämerentie 18
99600 Sodankylä
0401407780
annamaria.kuivila@hotmail.com
Y-tunnus 180482-058V

Kukkakauppa Ukonhattu
Mari Kanniainen
Koskikatu 25
96200 Rovaniemi
(016) 319 340
040 722 8130
www.ukonhattu.com
kukkakauppa@ukonhattu.com

Kukkakauppa Villiruusu
Hilkka Nättinen-Loponen
Ruukinkuja 2
92400 Ruukki
0440895450
myynti@kukkakauppavilliruusu.fi
www.kukkakauppavilliruusu.fi
Y-tunnus 2612782-7

Kukkapalvelu Ruusuliike Oy
Tiina Mikkonen
Isokatu 39
90100 Oulu
044 231655
050 5566077
tiina.mikkonern@ruusuliike.fi
www.ruusuliike.fi
Y-tunnus 2777952-8

Kukkasidontapalvelu Willi Pioni
Merja Korkeakangas
Järvikyläntie 547
85500 Nivala
050 531 3634
willipioni@gmail.com
Y-tunnus 2252191-5

Linja-Kukka Oy
Johanna Åhman
Valtakatu 7-9
94100 Kemi
(016) 255775
050 4134386
linja.kukka@gmail.com
www.linjakukka.fi
Y-tunnys 2299142-3

 

Muonion Kukkakauppa Ky
Riitta Palo
Lahenrannantie 7
99300 MUONIO
(016) 532 315
0400 808 791
muonion.kukkakauppa@gmail.com
Y-tunnus 1879031-1

Pudasjärven Hautaustoimisto ja Kukka Ky
Toritie 1
93100 Pudasjärvi
(08)821122
0400 33005
esa.pihlaja@pp1.inet.fi
Y-tunnus 0582019-8

Puutarhan Kukka
Rönkön Kukkatarha Oy
Vaskikellontie 343
86800 PYHÄSALMI
(08) 780 777
040 585 6397
ronkon@kukkatarha.inet.fi
Y-tunnus 1733807-5

Raahen Kukka ja Hautauststo
A. Paldanius Ky
Sovionkatu 10
92100 RAAHE
(08) 223 8261
raahenkukka@yritysnet.com
www.raahenkukka.com
Y-tunnus 0469924-2

Taito-Maaria OY / Kukka-Maaria
Riitta Karjula
Metsokankaantie 5
90420 Oulu
(08) 311 8055
0440 330 472
kukkamaaria.info@gmail.com
www.kukkamaaria.fi

Venla Kukkakauppa, Hautaus- ja Juhlapalvelu Ay
Eila Vilppola
Hiljalankatu 3
85800 HAAPAJÄRVIi
(08) 764 113
040 520 8928
info@kukkakauppavenla.fi
www.kukkakauppavenla.fi
Y-tunnus 2171985-8

Henkilöjäsenet

 

Heikkilä-Tuovila Minna
Hautarannantie 24
93999 Kuusamo
0400 305055
minna.h-@luukku.com

Juvani Kati
Hiidentie 1 a 15
90550 Oulu
040 8271252
kati.juvani (at) gmail.com

Kaakinen Jaana
Sarkkirannantie 52
90460 Oulunsalo
0400 323 503
kaakinen.jaana68@gmail.com

Lokka Tuula
Tervolantie 1956
95370 Itäkoski
040 5086224
tuula.lokka@pp.inet.fi

Nikula Jaana
Sulontie 7
92120 Raahe
044 5277893
janikula@jippii.fi

Nikula Merja
Yppärintie 382
85120 Metsä
044 3332265

Turunen Ulla-Maija
Menninkäisentie 8 A 11
90550 Oulu
0400 523108
ullamaija.turunen@gmail.com

Tuovila Terttu
Sossoniementie 78
93999 Kuusamo
040 529 3241
terttu@puutteenkylanpuutarha.fi

 

Yrityskannattajajäsenet

Oulun seudun koulutuskuntayhtymä
Kempeleen-Limingan yksikkö
Yksikön johtaja Ilkka Kettunen
Niittyrannantie 5
90440 KEMPELE
040 1415141
www.osao.fi

Suomen Kukkakauppiasliitto ry