Jäsenet

Piiriissä on 59 jäsentä, joista 38 yritysjäsentä, 18 henkilöjäsentä, 1 yrityskannattajajäsen,
ja 1 kunniapuheenjohtaja..Yritys- ja yrityskannattajajäsenet yhteystietoineen julkaistaan tällä jäsensivulla sekä ne henkilö- ja henkilökannattajajäsenet, jotka ovat antaneet siihen luvan. ( Jäsentarkistus 31.05.2018)

Yritysjäsenet

Ainomaria kukkakauppa
Minna Välikangas
Järvitie 111
25340 Kanunki
040 5002467
minnaainomaria@gmail.com
www.minnaainomaria.fi
Y-tunnus 2625583-7

Antinkukka
Sari Heino
Eteläpuisto 13
28100 Pori
(02) 633 4994
0440 973836
sari@antinkkukka.fi
www.antinkukka.fi
Y-tunnus 230649-0

Bloomworks kukkapalvelu
Johanna Lappalainen
Vähäheikkiläntie 56 C
20810 Turku
040 5405555
floristi@bloomworks.fi
www.bloomworks.fi
Y-tunnus 2607978-1

Minnan Citykukka Oy
Minna Sneck
Karjalankatu 5
26100 Rauma
044 767 0687
myymala@citykukka.fi
www.citykukka.fi
Y-tunnus 2424772-9

Desapi
Sari Pihko
Lauttakylänkatu 21
32700 Huittinen
040 585 1488
sari.pihko@gmail.com
www.desapi.fi
Y-tunnus 2128434-8

Flowers & Fantasy
Maria Forsell
Kirkkoesplanadi 13
21600 PARAINEN
(02) 4584993
044 260 2071
Y-tunnus 2114587-4

Kankaanpään Kukka-ja hautaustoimisto Anttila
Tero Teuho
Keskuskatu 53
38700 Kankaanpää
anttilankukka@gmail.com
http://www.kankaanpaankukka.fi

Kalannin Kukka ja Lahja
Jaana Jalonen
Pankkitie 2
23600 Kalanti
(02)8416200
050 3770046
jaana.jalonen@uusikaupunki.fi
Y-tunnus 1469209-5

Karvian Kukka ja Hautaustoimisto
Pekka Laaksonen
Kyläkarviantie 16
39930 Karvia
(02) 544 1385
040 554 8525
Y-tunnus 1340234-0

Flör Kukka ja Puutarha Oy
Kaurakatu 43
20740 TURKU
(02) 276 1500
(02) 276 1544
timo.numminen@flor.fi
www.flör.fi
Y-tunnus 1966860-9

Kauttuan Kukkasiskot Oy
Kaisa Soppa, Anne Soppa
Satakunnankatu 22
27510 EURA
(02) 865 3141
040 506 2021 Anne
Y-tunnus 0875584-6

Kemiön Kukkapalvelu Tiarella Ky
Anne-Marie Berglund
Arkadiantie 3
25700 Kemiö
0407255313
kukkapalvelu@tiarella.net
www.tiarella.net
Y-tunnus 2062186-7

Kikan Kukka ja Lahja
Taru Ahlstedt
Helsingintie 21
24100 SALO
(02) 733 4940
kikankukka@hotmail.com
www.kikankukka.fi
Y-tunnus 1525560-4

Kukkahuone Augusta
Niina Kulmala
Kirkkokatu 2
23100 Mynämäki
(02) 430 8080
050536 1677
niina@kukkahuoneaugusta.fi
www.kukkahuoneaugusta.fi
Y-tunnus 2462310-6

Kukkahuone Sinivuokot
Virpi Mäki
Tehtaantie 4
28400 Ulvila
(02) 538 7272
040 548 6908
makivirpi@gmail.com
Y-tunnus 2482513-8

Kukka ja Lahja Helli & Viku
Marja Kuusiniemi
Kauppatie 5
29250 NAKKILA
(02) 537 2696
(02) 537 2696 fax
050 5857 614
helliviku@dnainternet.net
www.helliviku.fi
Y-tunnus 1836247-2

Kukka- ja Puutarhakauppa Lillukka Ky
Sirkku Reko
Rantatie 281
27800 SÄKYLÄ
(02) 867 1360
(02) 867 1463 fax
sirkku.reko@lillukka.com
www.lillukka.com
Y-tunnus 0596569-5

Kukka- ja sisustustavarakauppa Ohrantähkä

Tiina Kaskinen
Pyhäjärventie 1
27800 Säkylä
(02) 8654464
050 5691708
info@ohrantahka.fi
www.ohrantahka.fi
Y-tunnus 2135896-8

Kukka-Kerttu
Terhi Lehtinen
Kerttulinkatu 7
20500 Turku
(02) 231 8643
terhi.lehtinen@kukkakerttu.net.fi
Y-tunnus 1309943-3

Kukka-Ulvila ja Hautauspalvelu
Mari Väisänen
Lauttaranta 7
28400 Ulvila
(02)5388484
050 5217098
mari_vaisanen@hotmail.com
www.kukkaulvila.fi
Y-tunnus 2075782-8

Kukkakatri
Haarlantie 1
25500 Perniö
(02) 735 2524

Kukkakauppa Pasadena
Janette Saikkonen
Puutarhakatu 25
06100 Porvoo
04007302166
Y-tunnus 2300327-1

 

Kukkakauppa Madeleine Tmi
Janika Lahti
Vähäraumantie 43
28600 Pori
(02)6376855
madeleine@kukkakauppamadeleine.fi
www.kukkakauppamadeleine.fi
Y-tunnus 1833138-5

 

Kukkakauppa & Puutarha Järvinen
Annika Järvinen-Wikström
Björkbodantie 253
25840 Nivelax
(02)427063
050 5233763
annika.j-w@hotmail.com
T-tunnus 0997780-3

Kukkakauppa Tähkä
Jutta Toivonen
Aninkaistenkatu 1
20100 TURKU
(02) 231 7836
(02) 251 9782 fax
katja.toivonen@kolumbus.fi
www.kukkakauppatahka.fi
Y-tunnus 1655263-5

Kukkakauppa Valla Fiini
Pauliina Hiukkamäki
Eteläkatu 1
26100 Rauma
(02)8225677
044 3022847
pauliina@vallafiini.fi

KukkaMylly
Heinonen Group Oy
Johanna Ahokas
Itäpuisto 12
28100 PORI
(02) 633 6707
(02) 633 3970 fax
Y-tunnus 0451789-1 i
info@rantasenhautaustoimisto.fi
www.rantasenhautaustoimisto.fi

Kukkapuoti Unikko Oy

Susanna Lähteenmäki
Keskuskatu 39
38700 Kankaanpää
040 1380499
kukkapuoti.unikko@gmail.com
Y-tunnus 2352488-6

Kukkapuoti Vilhelmiina
Vilhelmiina Vähätalo
Ihattulantie 2 B
23310 Taivassalo
040 8413123
vilkhelmniina@kukkapuoti.com
Y-tunnus 2039064-0

Kurjenpolun Taimipalvelu Ky
Harri Saarikko
Kurjenpolku 8
23500 UUSIKAUPUNKI
(02) 8422729
050 5579114
harri.saarikko@pp.inet.fi
www.kurjenpoluntaimipalvelu.com
Y-tunnus 014 39306

Lapin Kukka- ja kauppapuutarha
Virve Hällström
Sahamäentie 28
27230 LAPPI
(02) 826 0659
Y-tunnus 1294039-0

Puuvillan Kukka
Miia Lehti
Siltapuistokatu 14
28100 Pori
(02)6333210
0400 647064
miia.lehti@puuvillankukka.fi
Y-tunnus 2730004-6

Rauman Kukka-Shop Rosa Oy
Anne Halonen-Koskinen & Tarja Joro
Kuninkaankatu 19
26100 RAUMA
(02) 822 5623
(02) 822 5620 fax
info@kukkashoprosa.com
www.kukkashoprosa.com
Y-tunnus 1085402-6

Riitta Vehanen Oy (Kukkakauppa Pietét )
Irja Hiltula
Eerikinkatu 25
20100 Turku
(02)2780764
040 5346188
kukkakauppa@pietet.fi
www.kukkakauppapietet.fi
Y-tunnus 0945816-5

Ruusu-Aula Oy
Ria Vikama
Martinkatu 1
20810 TURKU
(02) 235 6849
0400 637110
ruusuaula@gmail.fi
www.ruusuaula.fi
Y-tunnus 2847537-4

Salon kukkapalvelu Unikko
Tmi Riitta Rinnekari
Turuntie 8, 2 krs
24100 SALO
050 586 3175
riitta@kukkapalvelu-unikko.fi
www.kukkapalvelu-unikko.fi
Y-tunnus 2063813-2

Savojärven Kukka
Mia Kivikankare
Turunväylä 2136
21930 Uusikartano
Y-tunnus 2918334-9

Siivosen Hautaustoimisto ja Kukkapirtti Ky
Tanja Runola
Alinenkatu 9
23500 UUSIKAUPUNKI
(02) 842 6800
0440 702 099
kukkapirtti@uusikaupunki.fi
www.siivosenkukkapirtti.fi
Y-tunnus 0606530-7

Tuulensuun Kukka
Terhi Laine
Airikinportti 2 a 1
21410 Vanhalinna
050 5573849
tuulensuun.kukka@gmail.com
www.tuulensuunkukka.fi
Y-tunnus 1490622-5

 

Viherkäine Oy
Lensunkalliontie 3
26660 Rauma
040 594 3287
toimisto@viherkaine.fi
Y-tunnus 0704645-8

voi Kukka Flowershop Oy
Hannele Kuusela ja Anna Pirkkala
Stälarminkatu 33
20810 Turku
0400 284 882
Y-tunnus 2867213-2

Henkilöjäsenet

Aho Katja
Riisviljantie 25
29570 Söörmarkku
044 2768170
katja.rosenlov@gmail.com

Aittomaa-Perus Jenni
Keskuskatu 14
23100 Mynämäki
050 3530221
jenni.aittomaaperus@gmail.com

Anne Friman
Peltokatu 7
26660 Rauma
puh: 0500 780668
anne.friman@dnainternet.net

Isokallio Laura
Lauttakylänkatu 1
32700 Huittinen
050 369 7955
lisokallio@gmail.com

Kivero Josefiina
Puinnintie 7 as. 39
28360 Pori
044 5359061
josefiin@windowslive.com

Klemetti Leena
Myllykulmankaari 179 D
25390 Kiikala
0500 861963
klemettileena@gmail.com

 

Laukkanen Petra
Marjastentie 11
27150 Eurajoki
040 8387608
petra.l@eurajokinetti.fi

 

Minkkinen-Westerlund Niina
Tasavallankatu 5 G 59
28100 Pori
050 526 3303
niina.minkkinen@dnainternet.net

Nummelin  Niina
Kalliokuja 1
21230 Lemu
040 5568678

Nuoranne Päivi
Eurantie 31
27510 Eura
050 4930702
paivi.ammala@dnainternet.net

 

Suokas Irmeli
Lensunkalliontie 8 B 26
26660 Rauma
0405823131
murmelisuokas@gmail.com

Tiilimäki Tarja
Kiertokatu 17 B 13
28130 Pori
0408274398
ttiilimaki@gmail.com

Välikangas Minna
Järvitie 111
25340 Kanunki
040 500 2467
minna.valikangas@gmail.com

Väliharju Heli 
Kemppilänkatu 5
3220 Loimaa
http://p.0503090682
heli.valiharju@gmail.com

Henkilökannattajajäsenet

Kivi Seija
Kurkelantie 980
25460 Kisko
0400 938 110
seija.kivi@gmail.com

Yrityskannattajajäsenet

Peimarin Koulutuskuntayhtymä
Ammattiopisto Livia /Maaseutuopisto
Tuorlantie 1
21500 PIIKKIÖ
02 588 5500
www.livia.fi

 

Suomen Kukkakauppiasliitto ry