Jäsenet

Piiriissä on 54 jäsentä, joista 33 yritysjäsentä, 19 henkilöjäsentä, 1 yrityskannattajajäsen,
ja 1 kunniapuheenjohtaja.Yritys- ja yrityskannattajajäsenet yhteystietoineen julkaistaan tällä jäsensivulla sekä ne henkilö- ja henkilökannattajajäsenet, jotka ovat antaneet siihen luvan. ( Jäsentarkistus 17.11.2021)

Yritysjäsenet

Antinkukka
Sari Heino
Eteläpuisto 13
28100 Pori
(02) 633 4994
0440 973836
sari@antinkkukka.fi
www.antinkukka.fi
Y-tunnus 230649-0

Bloomworks kukkapalvelu
Johanna Lappalainen
Vähäheikkiläntie 56 C
20810 Turku
040 5405555
floristi@bloomworks.fi
www.bloomworks.fi
Y-tunnus 2607978-1

Desapi
Sari Pihko
Lauttakylänkatu 21
32700 Huittinen
040 585 1488
sari.pihko@gmail.com
www.desapi.fi
Y-tunnus 2128434-8

Flowers & Fantasy
Maria Forsell
Kirkkoesplanadi 13
21600 PARAINEN
(02) 4584993
044 260 2071
Y-tunnus 2114587-4

Kauttuan Kukkasiskot Oy
Kaisa Soppa, Anne Soppa
Satakunnankatu 22
27510 EURA
(02) 865 3141
040 506 2021 Anne
Y-tunnus 0875584-6

Kemiön Kukkapalvelu Tiarella Ky
Anne-Marie Berglund
Arkadiantie 3
25700 Kemiö
0407255313
kukkapalvelu@tiarella.net
www.tiarella.net
Y-tunnus 2062186-7

Kikan Kukka ja Lahja
Taru Ahlstedt
Helsingintie 21
24100 SALO
(02) 733 4940
kikankukka@hotmail.com
www.kikankukka.fi
Y-tunnus 1525560-4

Kukka- ja Puutarhakauppa Lillukka Ky
Sirkku Reko
Rantatie 281
27800 SÄKYLÄ
(02) 867 1360
(02) 867 1463 fax
sirkku.reko@lillukka.com
www.lillukka.com
Y-tunnus 0596569-5

Kukka- ja sisustustavarakauppa Ohrantähkä
Tiina Kaskinen
Pyhäjärventie 1
27800 Säkylä
(02) 8654464
050 5691708
info@ohrantahka.fi
www.ohrantahka.fi
Y-tunnus 2135896-8

Kukka-Kerttu
Terhi Lehtinen
Kerttulinkatu 7
20500 Turku
(02) 231 8643
terhi.lehtinen@kukkakerttu.net.fi
Y-tunnus 130994-3

Kukkaleidit Oy
Satu Leppänen ja Taija Kulmanen
Matleenankuja 3
32500 Oripää
0440858537
www.kukkaleidit.fi
Y-tunnus 3218524-9

 

Kukka-Ulvila ja Hautauspalvelu
Mari Väisänen
Lauttaranta 7
28400 Ulvila
(02)5388484
050 5217098
mari_vaisanen@hotmail.com
www.kukkaulvila.fi
Y-tunnus 2075782-8

Kukkahuone Augusta
Niina Kulmala
Kirkkokatu 2
23100 Mynämäki
(02) 430 8080
050536 1677
niina@kukkahuoneaugusta.fi
www.kukkahuoneaugusta.fi
Y-tunnus 2462310-6

Kukkahuone Sinivuokot
Virpi Mäki
Tehtaantie 4
28400 Ulvila
(02) 538 7272
040 548 6908
makivirpi@gmail.com
Y-tunnus 2482513-8

Kukkakatri
Haarlantie 1
25500 Perniö
(02) 735 2524

Kukkakauppa & Puutarha Järvinen
Annika Järvinen-Wikström
Björkbodantie 253
25840 Nivelax
(02)427063
050 5233763
annika.j-w@hotmail.com
Y-tunnus 0997780-3

Kukkakauppa Bella-Regina
Heidi Ekholm
Horninkatu 11
24100 Salo
0452650534
kukkakauppasalo@gmail.com
Y-tunnus3203595-3

Kukkakauppa Pasadena
Janette Saikkonen
Puutarhakatu 25
06100 Porvoo
04007302166
kukkakauppa@pasadena.fi
Y-tunnus 2300327-1

Kukkakauppa Tähkä
Jutta Toivonen
Aninkaistenkatu 1
20100 TURKU
(02) 231 7836
(02) 251 9782 fax
tahka@kukkakauppatahka.fi
www.kukkakauppatahka.fi
Y-tunnus 1655263-5

Kukkakauppa Valla Fiini
Pauliina Hiukkamäki
Eteläkatu 1
26100 Rauma
(02)8225677
044 3022847
pauliina@vallafiini.fi

KukkaMylly
Heinonen Group Oy
Johanna Ahokas
Itäpuisto 12
28100 PORI
(02) 633 6707
Y-tunnus 0451789-1
info@rantasenhautaustoimisto.fi
www.rantasenhautaustoimisto.fi

Kukkapuoti Unikko Oy
Susanna Lähteenmäki
Keskuskatu 39
38700 Kankaanpää
040 1380499
kukkapuoti.unikko@gmail.com
Y-tunnus 2352488-6

Kukkapuoti Vilhelmiina
Vilhelmiina Vähätalo
Ihattulantie 2 B
23310 Taivassalo
040 8413123
vilkhelmniina@kukkapuoti.com
Y-tunnus 2039064-0

Minnan Citykukka Oy
Minna Sneck
Karjalankatu 5
26100 Rauma
044 767 0687
myymala@citykukka.fi
www.citykukka.fi
Y-tunnus 2424772-9

Rauman Kukka-Shop Rosa Oy
Anne Halonen-Koskinen & Tarja Joro
Kuninkaankatu 19
26100 RAUMA
(02) 822 5623
(02) 822 5620 fax
info@kukkashoprosa.com
www.kukkashoprosa.com
Y-tunnus 1085402-6

Kukkakauppa Pietét
Riitta Vehanen Oy
Irja Hiltula
Eerikinkatu 25
20100 Turku
(02)2780764
040 5346188
kukkakauppa@pietet.fi
www.kukkakauppapietet.fi
Y-tunnus 0945816-5

Ruusu-Aula Oy
Ria Vikama
Martinkatu 1
20810 TURKU
(02) 235 6849
0400 637110
ruusuaula@gmail.fi
www.ruusuaula.fi
Y-tunnus 2847537-4

Salon kukkapalvelu Unikko
Tmi Riitta Rinnekari
Turuntie 8, 2 krs
24100 SALO
050 586 3175
riitta@kukkapalvelu-unikko.fi
www.kukkapalvelu-unikko.fi
Y-tunnus 2063813-2

Siivosen Hautaustoimisto ja Kukkapirtti Ky
Tanja Runola
Alinenkatu 9
23500 UUSIKAUPUNKI
(02) 842 6800
0440 702 099
kukkapirtti@uusikaupunki.fi
www.siivosenkukkapirtti.fi
Y-tunnus 0606530-7

Tuulensuun Kukka
Terhi Laine
Airikinportti 2 a 1
21410 Vanhalinna
050 5573849
tuulensuun.kukka@gmail.com
www.tuulensuunkukka.fi
Y-tunnus 1490622-5

Viherkäine Oy
Lensunkalliontie 3
26660 Rauma
040 594 3287
toimisto@viherkaine.fi
Y-tunnus 0704645-8

voi Kukka Flowershop Oy
Hannele Kuusela ja Anna Pirkkala
Stälarminkatu 33
20810 Turku
0400 284 882
voikukka@voikukkaflowershop.fi
www.voikukkaflowershop.fi
Y-tunnus 2867213-2

FLÖR Kukka ja Puutarha Oy
Kaurakatu 43
20740 TURKU
044 767 0905
jaana.hakansson@flor.fi
www.flör.fi
Y-tunnus 1966860-9

Henkilöjäsenet

Katja Aho
Riisviljantie 25
29570 Söörmarkku
044 2768170
katja.rosenlov@gmail.com

Anne Friman
Peltokatu 7
26660 Rauma
puh: 0500 780668
anne.friman@dnainternet.net

Josefiina Kivero
Puinnintie 7 as. 39
28360 Pori
044 5359061
josefiin@windowslive.com

Petra Laukkanen
Marjastentie 11
27150 Eurajoki
040 8387608
petra.l@eurajokinetti.fi

Janita Mattila
Ylä Sapelintie 1 as 2
25900 Taalintehdas
040 6547759

Niina Minkkinen-Westerlund
Tasavallankatu 5 G 59
28100 Pori
050 526 3303
niina.minkkinen@dnainternet.net

Niina Nummelin
Kalliokuja 1
21230 Lemu
040 5568678
niina.nummelin@hotmail.com

Päivi Nuoranne
Eurantie 31
27510 Eura
050 4930702
paivi.ammala@dnainternet.net

Tarja Tiilimäki
Kiertokatu 17 B 13
28130 Pori
0408274398
ttiilimaki@gmail.com

Heli Väliharju
Kemppilänkatu 5
3220 Loimaa
http://p.0503090682
heli.valiharju@gmail.com

Piia Liimatta
Raatimiehenkatu 1
21200 Raisio
0414592481
piiacarita@gmail.com

Yrityskannattajajäsenet

Peimarin Koulutuskuntayhtymä
Ammattiopisto Livia /Maaseutuopisto
Tuorlantie 1
21500 PIIKKIÖ
02 588 5500
www.livia.fi

Suomen Kukkakauppiasliitto ry