Hallitus – ry

Taina Hinskala, puheenjohtaja
2018-2020 (Keski-Suomen piiri)
Kuhmoisten Kukkakauppa ja Hautauspalvelu
040 740 63 74
taina.hinskala@suomenkukkakauppiasliitto.fi
www.tainahinskala.com

Varsinaiset jäsenet

Johanna Ahokas (vastuualue Varsinais-Suomen piiri)
2018-2020 (Varsinais-Suomen piiri)
KukkaMylly/Heinonen Group Oy
Itäpuisto 12
28100 Pori
(02) 633 6707
050 3637785
johanna.ahokas@suomenkukkakauppiasliitto.fi
info@rantasenhautaustoimisto.fi
Katja Moilanen (vastuualue Savo-Karjalan piiri)
2018-2020 (Savo-Karjalan piiri)
Tuula Lokka (vastuualue Pohjois-Suomen piiri)
2017-2019 (Pohjois-Suomen piiri)
Säde Alanen (vastuualue Savo-Karjalan piiri)
2018-2020 (Etelä-Pohjanmaan piiri)
sade.alanen@suomenkukkakauppiasliitto.fi
Tiina Pakkanen (vastuualue Kaakkois-Suomen piiri)
2017-2019 (Kaakkois-Suomen piiri)
Lea Tuomimäki (vastuualue Etelä-Pohjanmaan piiri)
2017-2019 (Etelä-Pohjanmaan piiri)
Kukka-Lea
Koskenalantie 5
60220 Seinäjoki
(06) 414 3686
kukka-lea@netikka.fi 
Annemari Kuvaja (vastuualue Hämeen piiri)
2018-2020 (Hämeen piiri)
Kaisan Kukka
Kirkkorinne 4
13100 Hämeenlinna
03 675 6667
annemari.kuvaja@suomenkukkakauppiasliitto.fi
Varajäsenet
Hanna Vehkalampi (vastuualue Keski-Suomen piiri)
2018-2019 (Keski-Suomen piiri)
Kukkapalvelu Vehkanna Oy
Valkolantie 62
41350 Laukaa
040  748 68 36
hanna.vehkalampi@outlook.com
Helena Rasinen (vastuualue Helsingin piiri)
2018-2019 (Helsingin piiri)
Kukkakauppa Anemone
Vuorikatu 13
10900 Hanko
0400 845 826
helena.rasinen@gmail.com
Suomen Kukkakauppiasliitto ry