Hallitus – ry

Taina Hinskala, puheenjohtaja
2018-2020 (Keski-Suomen piiri)
p. 044 9850 274
taina.hinskala@suomenkukkakauppiasliitto.fi

Varsinaiset jäsenet

Johanna Ahokas (vastuualue Varsinais-Suomen piiri)
2018-2020
KukkaMylly/Heinonen Group Oy
Itäpuisto 12, 28100 Pori
p. 02 6336 707
johanna.ahokas@suomenkukkakauppiasliitto.fi
www.rantasenhautaustoimisto.fi

Katja Moilanen (vastuualue Savo-Karjalan piiri)
2018-2020
katja.m.moilanen@gmail.com

Tuula Lokka (vastuualue Pohjois-Suomen piiri)
2019-2021
tuula.lokka@gmail.com

Säde Alanen (vastuualue Etelä-Pohjanmaan piiri)
2018-2020
sade.alanen@suomenkukkakauppiasliitto.fi

Annemari Kuvaja (vastuualue Hämeen piiri)
2018-2020
Kaisan Kukka
Kirkkorinne 4, 13100 Hämeenlinna
p. 03 675 6667
annemari.kuvaja@suomenkukkakauppiasliitto.fi

Hanna Vehkalampi (vastuualue Keski-Suomen piiri)
2019-2021
Kukkapalvelu Vehkanna Oy
Valkolantie 62, 41350 Laukaa
p. 040  748 6836
hanna.vehkalampi@outlook.com

Helena Rasinen (vastuualue Helsingin piiri)
2019-2021
Kukkakauppa Anemone
Vuorikatu 13, 10900 Hanko
p. 0400 845 826
helena.rasinen@gmail.com

Varajäsenet
Lea Tuomimäki (vastuualue Etelä-Pohjanmaan piiri)
2019-2020
Kukka-Lea
Koskenalantie 5, 60220 Seinäjoki
p. 06 414 3686
kukka-lea@netikka.fi 

Minna Tolvanen (vastuualue Kaakkois-Suomen piiri)
2019-2020
Hautaustoimisto ja Kukkakauppa Tolvanen Oy
Kauppakatu 53, 53100 Lappeenranta
p. 05 453 0568
minna.l.tolvanen@hotmail.fi

Suomen Kukkakauppiasliitto ry