Hallitus – ry

Annemari Kuvaja, puheenjohtaja
2020-2022 (Hämeen piiri)
Kaisan Kukka Oy
Kirkkorinne 4, Hämeenlinna
p. 0500 499 402
annemari.kuvaja@gmail.com
www.kaisankukka.fi

Varsinaiset jäsenet

Säde Alanen (vastuualue Etelä-Pohjanmaan piiri)
2019-2021
Kultahehku
Pyhälahdentie 130, 62730 Haukkala
p. 045 122 5259
sade.tilsala@gmail.com
www.kultahehku.fi

Hanna Vehkalampi (vastuualue Keski-Suomen piiri)
2019-2021
Kukkapalvelu Vehkanna Oy
Valkolantie 62, 41350 Laukaa
p.  040 748 6836
hanna.vehkalampi@outlook.com
www.vehkanna.fi

Helena Rasinen (vastuualue Helsingin piiri)
2019-2021
Kukkakauppa Anemone
Vuorikatu 13, 10900 Hanko
p. 0400 845 826
helena.rasinen@gmail.com
anemone.ekukka.fi

Tuula Lokka (vastuualue Pohjois-Suomen piiri)2019-2021
Kukka&Desing Tuula Lokka
Tervolantie 1956, 95370 Itäkoski
p. 040 508 6224
tuula.lokka@gmail.com
www.kukkadesigntuulalokka.ekukka.fi

Jutta Toivonen (vastuualue Varsinais-Suomen piiri)
2020-2022
Kukkakauppa Tähkä
Aninkaistenkatu 1, 20100 Turku
p. 040 596 6689
jutta@kukkakauppatahka.fi
www.kukkakauppatähkä.fi

Päivi Lehti (vastuualue Hämeen piiri)
2020-2022
p. 041 506 7778
lehtipa@outlook.com

Minna Tolvanen (vastuualue Kaakkois-Suomen piiri)
2020-2022
Hautaustoimisto ja Kukkakauppa Tolvanen Oy
Kauppakatu 53, 53100 Lappeenranta
p. 040 707 8331
minna.l.tolvanen@hotmail.fi
www.hautaustoimistotolvanen.fi

Varajäsenet
Johanna Ahokas (vastuualue Varsinais-Suomen piiri)
2020-2021
KukkaMylly ja Rantasen Hautaustoimisto
Itäpuisto 12, 28100 Pori
p. 050 363 7785
info@rantasenhautaustoimisto.fi
www.rantasenhautaustoimisto.fi

Satu Mononen (vastuualue Savo-Karjalan piiri)
2020-2021
Kukkaispalvelu SatuMaa
Toritie 3, 71800 Siilinjärvi
p. 044 237 9606
satu@kukkaispalvelusatumaa.fi
www.kukkaispalvelusatumaa.ekukka.fi

Suomen Kukkakauppiasliitto ry