Jäsenet

Piiriissä on 75 jäsentä, joista 53 yritysjäsentä, 18 henkilöjäsentä, 3 yrityskannattajajäsentä , 1 kunniapuheenjohtaja. Yritys- ja yrityskannattajajäsenet yhteystietoineen julkaistaan tällä jäsensivulla sekä ne henkilö- ja henkilökannattajajäsenet, jotka ovat antaneet siihen luvan. (Jäsentarkistus 31.05.2017)

Yritysjäsenet

Bremer & Bremer Oy
Eija Bremer
Ketokivenkaari 26
00710 Helsinki
(09) 4114 0707
Y-tunnus 2020694-6

Bukettmakaren Ab Agneta Nordberg Oy
Centralgatan 82
10300 Karis
(019) 232 666
040 590 5017
ankinordberg@hotmail.com
www.bukettmakaren.fi
Y-tunnus 2244157-9

Callankukka- ja hautauspalvelu Oy
Helena Kymäläinen
Harjukatu 25
05900 Hyvinkää
(09) 250 4459
045 278 0852
helena.kymalainen@callankukka.fi
www.callankukka.fi
Y-tunnus 2281967-4

Cawell
Kaija Juvonen
Oksasenkatu 6
00100 Helsinki
(09) 494342
kukkia@cawell.com
www.cawell.com
Y-tunnus 2235807-0

Charlotta Widen Tmi
Ölander
Korkeavuorenkatu 2 B
00140 Helsinki
(09) 635930
www.kukkaolander.fi
Y-tunnus 2341463-6

Fair Lady Oy / Rauta-Kukka
Päivi Kauranen
Rautatieasema
00100 Helsinki
(09)656524
0505559058
paivi.kaurane@rauta-kukka.fi
Y-tunnus 0107879-0

Floranita T:mi
Susan Lindqvist
Keskustatie 4
01150 Söderkulla
(09) 272 1063
sue@floranita.com
Y-tunnus 2163196-0

Floranna Oy
Hanna Kurtti
Runeberginkatu 30
00100 Helsinki
040 5660076
kukkakauppa@floranna.fi
www.floranna.fi
Y-tunnus 2351818-7

Floristimestari Pirjo Koppi
Kellonsoittajantie 6B
02770 Espoo
040 5217272
floristimestari@pirjokoppi.fi
www.pirjokoppi.fi
Y-tunnus 1928062-0

Towe Backman
Berggatan 11
10900 Hangö
044 2982892
towe@happyflower.fi
Y-tunnus 2746542-2

Helleborgin Kukka Oy
Kauppakaari 4
04200 Kerava
0400 413257
info@helleborginkukka.fi
www.helleborginkukka.fi
Y-tunnus 2540513-5

Helmi Kukka ja Lahja putiikki
Irina Kressiak
Heinäpellontie 38 A
00700 Helsinki
0505253194
elena1291@hotmail.com
Y-tunnus 2013471-9

Henri Johan art
Henri Heinonen
Sääksjärventie 86
07510 Vakkola
(09) 874 2031
040 738 3883
henri.johan@pp.inet.fi
Y-tunnus 1908433-9

Ihana Kukkanen Kauniainen Oy
Kirsi Martin
Kauniaistentie 7
02700 Kauniainen
050 4080312
kirsi@hanakukkanen.fi
Y-tunnus 2440673-4

Järvenpään Kukkakauppa ja Hautaustoimisto Ky
Maija Lepola
Helsingintie 10
04400 Järvenpää
(09) 287 361
jarvenpaankukka@kolumbus.fi
Y-tunnus 0202903-4

Järvenpään Kukkatalo Oy
Saija Sitolahti ja Joonas Nieminen
Alhotie 6
04430 Järvenpää
Puh. (09) 279 7070
Fax (09) 291 9374
myynti@jarvenpaankukkatalo.fi
www.jarvenpaankukkatalo.fi
Y-tunnus 0823676-3

Kaivokukka/Nenita Oy
Johanna Kuukkanen
Urho Kekkosenkatu 1
00100 Helsinki
0207528582
johanna.kuukkanen@kaivokukka.fi
Y-tunnus 2036911-2

Kalevan Kukkatalo Ay
Miia Hintzell ja Mira Sievänen
Kalevankatu 32
04230 Kerava
(09) 294 0430
040 536 7170
Y-tunnus 2043251-3

Kellokosken Kukka T:mi
Tea Rusanen
Valtatie 197
04500 Kellokoski
(09) 291 7909
040 7412082
Y-tunnus 2824136-7

Kirkkonummen kukka ja hautauspalvelu
Anne Kataikko
Kirkkotallintie 2
02400 Kirkkonummi
(09)2989085
050 5554683
Y-tunnus 1806816-9

Kirkkonummen Kukkapiste
Susanna Wikström
Saloviuksentie 3
02400 Kirkkonummi
050 3788525
040 7283767
info@kukkapiste.com
www.kukkapiste.com
Y-tunnus 2272752-6

Kukkakulma
Marja Siirtola-Carleman
Keskuskatu 12
04600 Mäntsälä
050 4012727
marja.siirtola@gmail.com
Y-tunnus 1579625-9

Kukka-Puoti Oy Eskola
Arja Inkinen
Uudenmaankatu 67
05830 Hyvinkää
(019) 455 362
0400 831 549
kukka-puoti.oy.eskola@pp.inet.fi
Y-tunnus 0549733-5

Kukkacenter Scilla Blomcenter
Pohjantie 8
10420 Pohjankuru
040 5591970
posti@scilla.fi

Kukkahuone Verona Oy
Jantunen Teija
Karstuntie 2
08100 Lohja
(019) 331 408
040 551 9104
kukkahuone.verona@dnainternet.net
Y-tunnus 1947913-8

Kukkakauppa Anemone
Helena Rasinen
Vuorikatu 13
10900 Hanko
(019) 248 6920
Y1944362-9
helena.rasinen@gmail.com

Kukkakauppa Bella Verde Oy
Johanna Majanto
Siltavoudintie 4
00640 Helsinki
(0103273330 )
040 7345771
kukka@kukkabellaverde.fi
www.kukkabellaverde.fi
Y-tunnus 2510342-8

Kukkakauppa Desiree Oy
Sari Kunnas
Lauttasaarentie 27
00200 Helsinki
(09)6946394
asiakaspalvelu@desiree.fi
www.desiree.fi
Y-tunnus 2233042-2

Kukkakauppa Kullannuppu
Satu Lukkari
Lipputie 14 C 32
01700 Vantaa
040 5091390
satu@kullannuppu.fi
Y-tunnus 2829827-5

Kukkakauppa Lumikello
Markku Helminen
Porthaninkatu 4
00530 Helsinki
(09)7537173
0500 929799
lumikello@lumikello.com
www.lumikello.com
Y-tunnus 2600939-6

Kukkakauppa Madonna
Helsingin Kotikukka Oy
Tatiana Styuf
Rauhankatu 7
00170 Helsinki
0468126100
kotikukka@msn.com
www.terraflora.fi

Kukkakauppa Sitomo Outi Alanne Oy
Sello Leppävaara
(Postios. Aamuyöntie 1, Espoo)
0401838488
sitomo@sitomo.net
Y-tunnus 2534459-8

Kukkamyynti Piilola Oy
Vihdintie 3-5
00320 HELSINKI
(09) 588 2200
045 8746500
info@piilola.fi
www.piilola.fi
Y-tunnus 1895827-6

Kukka-Mökki Klaukkala Oy
Liikekuja 2
01800 Klaukkala
040 4166542
Y-tunnus 2186121-3

Kukkatalo Muotikukka
Mirja-Liisa Tamminen
Mäntynummentie 2
08500 Lohja
(019) 381 338
Y-tunnus 1894922-2

Museokadun Nizza Oy
Anja Pala
Museokatu 3
00100 Helsinki
(09) 447 134
Y-tunnus 1763042-0

Pakilan Kukkatalo
Flos Edelweiss Oy
Keltamotie 6 B 8
01300 Vantaa
040 530 1484
flos.edelweiss@elisa.fi

Penttala Floral Design
Minna Penttala
040 549 7874
minna@penttalafloral.fi
www.penttalafloral.fi
Y-tunnus 2471765-5

Pieni kukkapuoti Ikivihreä Oy
Miia Laakso
Mäntylänkatu 1
03600 Karkkila
040 5395747

Porvoon Kukkapalvelu Ky
Rauhankatu 25
06100 Porvoo
(019) 524 7575
Y-tunnus 1742448-3
porvoon.kukkapalvelu@pp.inet.fi

Pukinmäen Puutarha Oy
Sam Johansson
Isonpellontie 2
00720 Helsinki
050 3683114
sam.johansson@pukinmaenpuutarha.fi
www.pukinmaenpuutarha.fi
Y-tunnus 2196362-3

Päivikin Kukka Tmi
Elsa Pitkonen
Vihdintie 4-6
03100 Nummela
0442611626
paivikinkukka@gmail.com
Y-tunnus 2627066-6

Pusulan Kukka ja Hautaustoimisto Ky
Markku Itävuori
Sentraalitie 7
03850 Pusula
(09) 226 6112
markku.itävuori@kolumbus.fi
Y-tunnus 0661685-0

PuutarhaNikkarit
Kartanon Kukkatrha Oy Taimia Oy
Katja Nikkari
Abraham Wetterintie 3
00810 Helsinki
050 4919655
herttoniemi@puutarhaikkarit.fi
www.puutarhanikkarit.fi
Y-tunnus 2568133-2

Puutarha Sundström
Virpi Vuoristo
Lemmointie 243
03600 Karkkila
040 5144295
virpi.vuoristo@gmail.com
Y-tunnus 1370793-7

Roselie Oy
Tarja Holopainen
Hämeentie 68 A 3
00550 Helsinki
046 628 1803
tarja.holopainen@roselie.fi
www.roselie.fi
Y-tunnus 2072087-3

Runebergin Kukka Dan Ward
Jouni Seppänen Oy
Pertti Marjomaa & Jouni Seppänen
Runeberginkatu 59
00260 HELSINKI
Puh. (09) 2532 5200
Fax (09) 2532 5250
info@runeberginkukka.com
www.runeberginkukka.com
Y-tunnus 1877804-8

Salmisen Kukkakauppa
Kirsti Salminen
Laurinkatu 53
08100 Lohja
(019) 324 712
Y-tunnus 1383667-5

Seitlahden Kukkatalo
Porvoon Kukkatalo
Barbro ja Niklas Lindroos
Puutarhakatu 9
06100 Porvoo
(019) 582948
info@porvoonkukkatalo.fi
www.porvoonkukkatalo.fi

Tikkurilan Kukka
Aalto-Kukka Oy
Saale Halla
Asematie 4-10
01300 Vantaa
(09)8577544
+37253023221
tikkurilankukka@kolumbus.fi
Y-tunnus 2692621-5

Trollius Oy
Kaivokukka asematunneli
Tiina Karlsson
Heteniityntie 1 C 19
00960 Helsinki
040 703 5624
tiina@kaivokukka.fi
Y-tunnus 2263469-6

Tulikukka Oy
Elsa Rahikainen
Uomarinne 2
01600 Vantaa
0400577477
044 2821946
elsa@tulikukka.fi
www.tulikukka.fi
Y-tunnus 2715487-8

Vehemar Oy
Heidi Lehto
Sinikalliontie 1-3
02630 Espoo
(09) 502 3995
040 532 1803
info@vehemar.fi
Y-tunnus 0858796-9

Henkilöjäsenet

Alamiekkaoja Leila
Rauduskuja 8
11130 Riihimäki
0503860881
leila.alamiekkaoja@keuda.fi

Grön Ira
Sampsantie 40 F 11
00610 Helsinki
045-6334713
0456334713
ira.verdi@gmail.com

Etula Tuija
Vuolteenmetsäntie 39
04600 Mäntsälä
040 7050 395
tuija.etula@gmail.

Hagman Lila
Jukolantie 12 D 28
08700 Lohja
045 1276773
hagman_lila@hotmail.com

Hartikainen Tuija Maarit
Sammatintie 8 J 100
00550 Helsinki
0504066064
tuijahartikka@gmail.com

Holm Virve
Vilppulantie 26 L 151
00700 Helsinki
044 2977674
virve7@hotmail.com

Koskinen Tiina
Laurintie 12 B 19
04200 Kerava
0400660693
tiina-floral10@luukku.com

Kärkkäinen Saara
Bostoninkaari 5 E 15
04320 Tuusula
040 7489687
saara.karkkainen1@gmail.com

Laitinen-Ålander Lea
Salakkatie 14 A 5
02170 Espoo
0400 209 936
lea.laitinen@hotmail.com

Leppäkorpi Sirkku
Katekaari 6
08680 Lohja
0415469771
sirkku.leppakorpi@hotmail.com

Moilanen Eva
Johanneksentie 2 B 9
00120 Helsinki
0500 404277
eva.moilanen@kolumbus.fi

Noormets Tarmo
Meri-Rastilantie 11 A 4
00980 Helsinki
0505493467

Nurminen Maria
Tyskaksentie 7 A
02330 Espoo
050 5658889
miutnu@yahoo.se

Tiikkainen Jenniina
Neilikkatie 15 A 3
01300 Vantaa
045 112 4595
jenniina.tiikkainen@gmail.com

Varm Sirje
Kurkisuontie 16 C 21
00940 Helsinki
046 8106252

Henkilökannattajajäsenet

Kivi Seija
Båsan kylätie 419
10710 Snappertuna
0400 938110
seijakivi@gmail.com

Yrityskannattajajäsenet

Helsingin Kukkatoimitus Oy
Juhani Kotilainen
Vanha Talvitie 10
00580 Helsinki
Puh. 010 396 83 00
Fax 010 396 83 40
helsinki@kukkatoimitus.fi
www.helsinginkukkatoimitus.fi
Y-tunnus 0937393-8

Keuda
Saaren Kartano
Rehtori Kaija Arpiainen
Paroninkuja 20
04920 Saarentaus
(019) 529 5210

TTS Kehitys Oy
Rajamäki
PL 5 ( Kiljavantie 6)
05201 Rajamäki
(09) 29041200
www.tts.fi

Suomen Kukkakauppiasliitto ry