Jäsenet

Piiriissä on 79  jäsentä, 55 joista yritysjäsentä, 21 henkilöjäsentä, 3 yrityskannattajajäsentä , 1 kunniapuheenjohtaja. Yritys- ja yrityskannattajajäsenet yhteystietoineen julkaistaan tällä jäsensivulla sekä ne henkilö- ja henkilökannattajajäsenet, jotka ovat antaneet siihen luvan. (Jäsentarkistus 29.10.2020)

Yritysjäsenet

A&A Flowers Oy
Aleksandra Kamyshnikova
Mariankatu 14
00710 Helsinki
Y-tunnus 3102813-7

Anastatica Oy
Kaivokukka Asematunneli / Anni Lehto
Rautatientorin metroasema
00100 Helsinki
Y-tunnus 2927095-2

Bremer & Bremer Oy
Eija Bremer
Ketokivenkaari 26
00710 Helsinki
(09) 4114 0707
Y-tunnus 2020694-6

Bukettmakaren Ab Agneta Nordberg Oy
Centralgatan 82
10300 Karis
(019) 232 666
040 590 5017
ankinordberg@hotmail.com
www.bukettmakaren.fi
Y-tunnus 2244157-9

Callankukka- ja hautauspalvelu Oy
Helena Kymäläinen
Harjukatu 25
05900 Hyvinkää
(09) 250 4459
045 278 0852
helena.kymalainen@callankukka.fi
www.callankukka.fi
Y-tunnus 2281967-4

Charlotta Widen Tmi
Ölander
Korkeavuorenkatu 2 B
00140 Helsinki
(09) 635930
www.kukkaolander.fi
Y-tunnus 2341463-6

Dream Flower
Nina Stenvik
Alexandersgatan 8
07900 Lovisa
Y-tunnus -2921566-2

Eiran Kukkakioski
Tmi Susanne Nicol
Solvikinkatu 6 D 49
00990 Helsinki
Y-tunnus -3016558-6

Fair Lady Oy / Rauta-Kukka
Päivi Kauranen
Rautatieasema
00100 Helsinki
(09)656524
0505559058
paivi.kaurane@rauta-kukka.fi
Y-tunnus 0107879-0

Floramina 
Marina Sjödahl
Backagatan 16
10940 Hanko

Floranita T:mi
Susan Lindqvist
Keskustatie 4
01150 Söderkulla
(09) 272 1063
sue@floranita.com
Y-tunnus 2163196-0

Floranna Oy
Hanna Kurtti
Runeberginkatu 30
00100 Helsinki
040 5660076
kukkakauppa@floranna.fi
www.floranna.fi
Y-tunnus 2351818-7

Floristimestari Pirjo Koppi
Kellonsoittajantie 6B
02770 Espoo
040 5217272
floristimestari@pirjokoppi.fi
www.pirjokoppi.fi
Y-tunnus 1928062-0

Flove oy
Milja Ahlsröm
Nallenpolku 2 A
02210 Espoo
Y-tunnus 2984135-6

Happy Flower
Berggatan 11
10900 Hangö
044 2982892
towe@happyflower.fi
Y-tunnus 2746542-2

Helleborgin Kukka Oy
Kauppakaari 4
04200 Kerava
0400 413257
info@helleborginkukka.fi
www.helleborginkukka.fi
Y-tunnus 2540513-5

Helmi Kukka ja Lahja puoti

Heinäpellontie 38 A

00700 Helsinki

Y-tunnus 2013471-9

050 5253194

irina.kressiak@gmail.com

 

 

Henri Johan art
Henri Heinonen
Sääksjärventie 86
07510 Vakkola
(09) 874 2031
040 738 3883
henri.johan@pp.inet.fi
Y-tunnus 1908433-9

 

Helsingin Kotikukka Kukkahuone Madonna 
Mariankatu 14
00170 Helsinki
Y-tunnus 2387442-1

 

Henriettan kukat

Jokikatu 37,

06100 Porvoo

040 1393344

info@henrietta.fi

 

Home In Garden Oy
Liisa Hämäläinen
Tunnelitie 6, 00270 Kauniainen
Y-tunnus 2899348-9

Ihana Kukkanen Kauniainen

Promenaadinaukio 2, 02700 Kauniainen

sean@ihanakukkanen.fi

 

Ikivihreä Oy Pieni Kukkapuoti
Miia Laakso
Mäntylänkatu 1
03600 Karkkila
040 5395747
ikivihrea@gmail.com
www.ikivihrea.com

Y-tunnus 2283546-3

 

Järvenpään Kukkakauppa ja Hautaustoimisto Ky
Maija Lepola
Helsingintie 10
04400 Järvenpää
(09) 287 361
jarvenpaankukka@kolumbus.fi
Y-tunnus 0202903-4

Järvenpään Kukkatalo Oy
Saija Sitolahti ja Joonas Nieminen
Alhotie 6
04430 Järvenpää
Puh. (09) 279 7070
Fax (09) 291 9374
myynti@jarvenpaankukkatalo.fi
www.jarvenpaankukkatalo.fi
Y-tunnus 0823676-3

Kaivokukka/Nenita Oy
Johanna Kuukkanen
Urho Kekkosenkatu 1
00100 Helsinki
0207528582
johanna.kuukkanen@kaivokukka.fi
Y-tunnus 2036911-2

Kalevan Kukkatalo Ay
Miia Hintzell ja Mira Sievänen
Kalevankatu 32
04230 Kerava
(09) 294 0430
040 536 7170
Y-tunnus 2043251-3

Kirkkonummen kukka ja hautauspalvelu
Anne Kataikko
Kirkkotallintie 2
02400 Kirkkonummi
(09)2989085
050 5554683
Y-tunnus 1806816-9

Kirkkonummen Kukkapiste
Susanna Wikström
Saloviuksentie 3
02400 Kirkkonummi
050 3788525
040 7283767
info@kukkapiste.com
www.kukkapiste.com
Y-tunnus 2272752-6

Kukka-Puoti Oy Eskola
Arja Inkinen
Uudenmaankatu 67
05830 Hyvinkää
(019) 455 362
0400 831 549
kukka-puoti.oy.eskola@pp.inet.fi
Y-tunnus 0549733-5

Kukkahuone Verona Oy
Jantunen Teija
Karstuntie 2
08100 Lohja
(019) 331 408
040 551 9104
kukkahuone.verona@dnainternet.net
Y-tunnus 1947913-8

Kukkakauppa Anemone
Helena Rasinen
Vuorikatu 13
10900 Hanko
(019) 248 6920
Y1944362-9
helena.rasinen@gmail.com

Kukkakauppa Desiree Oy
Sari Kunnas
Lauttasaarentie 27
00200 Helsinki
(09)6946394
asiakaspalvelu@desiree.fi
www.desiree.fi
Y-tunnus 2233042-2

Kukkakauppa Kullannuppu
Satu Lukkari
Lipputie 14 C 32
01700 Vantaa
040 5091390
satu@kullannuppu.fi
Y-tunnus 2829827-5

Kukkakauppa Sitomo Outi Alanne Oy
Iso Omena Matinkylä
(Postios. Aamuyöntie 1, Espoo)
0401838488
sitomo@sitomo.net
Y-tunnus 2534459-8

Kukkakulma

Marja Siirtola

Keskuskatu 12

04600 Mäntsälä

050 4012727

Y-tunnus 1579625-9

 

Kukka-Mökki Klaukkala Oy
Liikekuja 2
01800 Klaukkala
040 4166542
Y-tunnus 2186121-3

Kukkatalo Muotikukka
Mirja-Liisa Tamminen
Mäntynummentie 2
08500 Lohja
(019) 381 338
Y-tunnus 1894922-2

Kukkia By Saara Tmi
Saara Kärkkäinen
Bostoninkaari 5 E 15
04320 Tuusula
0407489687
kukkiaby.saara@gmail.com

Museokadun Nizza Oy
Anja Pala
Museokatu 3
00100 Helsinki
(09) 447 134
Y-tunnus 1763042-0

Pakilan Kukkatalo
Flos Edelweiss Oy
Keltamotie 6 B 8
01300 Vantaa
040 530 1484
flos.edelweiss@elisa.fi

Penttala Floral Design
Minna Penttala
040 549 7874
minna@penttalafloral.fi
www.penttalafloral.fi
Y-tunnus 2471765-5

Porvoon Kukkapalvelu Ky
Rauhankatu 25
06100 Porvoo
(019) 524 7575
Y-tunnus 1742448-3
porvoon.kukkapalvelu@pp.inet.fi

Porvoon Kukkatalo Oy
Ann-Len Bäck
Puutarhakatu 9
06100 Porvoo
019 582948
info@porvoonkukkatalo.fi
Y-tunnus 2880737-5

Pusulan Kukka ja Hautaustoimisto Ky
Markku Itävuori
Sentraalitie 7
03850 Pusula
(09) 226 6112
markku.itävuori@kolumbus.fi
Y-tunnus 0661685-0

PuutarhaNikkarit
Kartanon Kukkatrha Oy Taimia Oy
Katja Nikkari
Abraham Wetterintie 3
00810 Helsinki
050 4919655
herttoniemi@puutarhaikkarit.fi
www.puutarhanikkarit.fi
Y-tunnus 2568133-2

Puutarha Sundström
Virpi Vuoristo
Lemmointie 243
03600 Karkkila
040 5144295
virpi.vuoristo@gmail.com
Y-tunnus 1370793-7

Runebergin Kukka Dan Ward
Jouni Seppänen Oy
Pertti Marjomaa & Jouni Seppänen
Runeberginkatu 59
00260 HELSINKI
Puh. (09) 2532 5200
Fax (09) 2532 5250
info@runeberginkukka.com
www.runeberginkukka.com
Y-tunnus 1877804-8

Salmisen Kukkakauppa
Kirsti Salminen
Laurinkatu 53
08100 Lohja
(019) 324 712
Y-tunnus 1383667-5

Kukkakamari Elsi
Pratikankuja 13
01900 Nurmijärvi
0456335167
elsi@kukkakamarielsi.fi
Y-tunnus 2630086-1

Kukkakauppa Stenius
Maria Silen
Lauttasaarentie 31
00200 Helsinki
Y-tunnus 2861144-4

To You – Flowers and more
Marianne Saunamäki-Tirronen
Rantakatu 5
04400 Järvenpää
Y-tunnus -2381200-1

Villivehnä
Tmi Sari Hännikäinen
Lahnuksentie 48
02970 Espoo
Y-tunnus -2940430-8

Virkkalan Kukkapuoti 
Anja Mätzke
Virkkalantie 18
08700 Lohja

Y-tunnus 3100965-7

 

Wanhan Myllyn Kukka
Hyrylänkatu 6
04300 Tuusula
040 8611665
040 8386189
kukka@wanhanmyllynkukka.fi
www.wnahanmyllynkukka.fi
Y-tunnus 2908246

 

Henkilöjäsenet

Etula Tuija
Vuolteenmetsäntie 39
04600 Mäntsälä
040 7050 395
tuija.etula@gmail.

Hagman Lila
Jukolantie 12 D 28
08700 Lohja
045 1276773
hagman_lila@hotmail.com

Koskinen Tiina
Laurintie 12 B 19
04200 Kerava
0400660693
tiina-floral10@luukku.com

Laitinen-Ålander Lea
Satakielenpolku 10
10210 Inkoo
0400 209 936
lea.laitinen@hotmail.com

Noormets Tarmo
Meri-Rastilantie 11 A 4
00980 Helsinki
0505493467

Ruohonen Mari
Rapparintie 2 B
00660 Helsinki
050 5387350
mari.inkeri.ruohonen@gmail.com

Tiikkainen Jenniina
Neilikkatie 15 A 3
01300 Vantaa
045 112 4595
jenniina.tiikkainen@gmail.com

Sirje Varm
studio@etelarannankukka.com
046 8106252

Henkilökannattajajäsenet

 

Yrityskannattajajäsenet

Helsingin Kukkatoimitus Oy
Juhani Kotilainen
Vanha Talvitie 10
00580 Helsinki
Puh. 010 396 83 00
Fax 010 396 83 40
helsinki@kukkatoimitus.fi
www.helsinginkukkatoimitus.fi
Y-tunnus 0937393-8

Keuda
Saaren Kartano
Rehtori Kaija Arpiainen
Paroninkuja 20
04920 Saarentaus
(019) 529 5210

TTS Kehitys Oy
Rajamäki
PL 5 ( Kiljavantie 6)
05201 Rajamäki
(09) 29041200
www.tts.fi

Suomen Kukkakauppiasliitto ry